پیشینه درمان:

قبل از پیشرفت علم پزشکی به شکلی که امروزه ما می بینیم انواع داروهای شیمیایی برای درمان انواع بیماری ها وجود دارد، از روشهای گیاه درمانی استفاده می شد. در واقع درگذشته روش های سنتی درمان با گیاهان دارویی بسیار مورد استفاده بود و به طور کلی پزشکان ترجیح می دادند تا از آن چه در طبیعت وجود دارد، و در درمان بیماری ها موثر است، استفاده کنند. امروزه نیز در هر کجا که روش های موجود برای درمان بیماری ها پاسخگو نباشد، برخی از پزشکان ترجیح می دهند تا از روش های سنتی برای درمان آن بیماری استفاده کنند. در بسیاری از مواقع روش هایی که در گذشته و در زمان های بسیار قدیم به کار گرفته می شد برای درمان بیماری ها نتایج رضایت بخشی به همراه داشته است و یکی از این روش ها که امروزه نیز از آن استفاده می کنند، روش درمان زخم های عفونی با استفاده از لارو درمانی می باشد که در آن بافت های مرده (نکروز) حذف و درمان می شود. این روش درمان برای بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی نیز کاربرد دارد. در کلینیک تخصصی زخم و دیابت مهرگان  نیز از روش لارو درمانی برای درمان زخم پای دیابتی استفاده می شود.

لارو درمانی زخم چیست؟

آیا می دانید روش درمان زخم های مزمن با استفاده از لارو درمانی در کتاب های مقدس قرآن، انجیل و تورات ذکر شده است. تاریخچه ی لارو درمانی برای اولین مربوط می شود به زمان حیات حضرت ایوب علیه السلام. زمانی که بر بدن ایشان زخم هایی ایجاد شده بود که بسیار هم بزرگ بوده است، حضرت ایوب از درگاخ خداوند منان طلب یاری می نمایند. پس از آن زخم های بدن حضرت ایوب از طریق قرار دادن نوعی مگس روی آن ها درمان می شود و از آن زمان لارو درمانی یا Lucilia Sericata وجود داشته است.

لارو درمانی زخم یا ماگوتوتراپی یک روش درمانی کنترل شده است.

لارو درمانی برای درمان چه زخم هایی مناسب است؟

لارو درمانی تقریبا برای بهبود تمام زخم ها مناسب است. مگوتوتراپی به بهبود زخم های مزمن کمک کرده و در درمان زخم های پای دیابتی نیز موثر است. برخی از زخم هایی که این روش درمانی بر آن تاثیر می گذارد شامل:

  • زخم های پوستی نکروتیک (مرده) و زخم های بافت نرم
  • زخم های فشاری
  • زخم های موضوعی وریدی
  • زخم پای دیابتی
  • زخم های ترمیم نشده آسیب ها و یا جراحی
  • جهت گرفتن وقت ویزیت پایین همین صفحه شماره تماس خود را درج نمایید تا با شما تماس بگیریم. 

نوبت دهی آنلاین

با ثبت شماره تماس خود همکاران ما در درمانگاه تخصصی زخم و دیابت مهرگان در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

به وقت ملاقات نیاز دارید؟

نوبت دهی آنلاین

اخبار و مقالات

درمانگاه تخصصی زخم و دیابت مهرگان با استفاده از روش های به روز و پیشرفته ترمیم و بهبود زخم مانند : ازون تراپی ، وکیوم تراپی ، پانسمان های پیشرفته ،کراتوریموال (درمان ترک پا و پینه پا) ،ماگوت تراپی ( لارو درمانی) ، پانسمان های عسل و… گام موثری در مسیر کاهش قطع عضو به علت زخم های عفونی در سطح استان و جنوب کشور برداشته است .

تأثیر ماساژ درمانی بر سطح گلوكز خون كودكان دیابتی

تأثیر ماساژ درمانی بر سطح گلوكز خون كودكان دیابتی

تأثیر ماساژ درمانی بر سطح گلوكز خون كودكان دیابتی از جمله درمانهایی كه امروزه در كنار درمانهای طبی معمول برای

زخم پای دیابتی چه علائم و درمان هایی دارد

زخم پای دیابتی چه علائم و درمان هایی دارد

زخم پای دیابتی زخم های پای افراد دیابتی معمولا بدون درد بوده و در مناطقی هستند که پوست آنها بشدت

بهداشت دهان و دندان در بیماران دیابت

بهداشت دهان و دندان در بیماران دیابت

بهداشت دهان و دندان در بیماران دیابت افراد مبتلا به دیابت، مستعد ابتلا به بیماری دهان، دندان و لثه هستند