ویژگی های یک پانسمان پیشرفته

اگر پانسمان پیشرفته انتخاب شده شامل ویژگی های زیر باشد مطلوب محسوب میشود.

لایه های مختلف پانسمان تماسی  با زخم

این لایه ها مانند یک توری بافته شده بین بافت زخم و پانسمان ثانویه قرار میگیرند . این لایه علاوه بر محافظت بستر زخم از تروما ، امکان  عبور اگزودا به پانسمان ثانویه یا سیستم وکیوم تراپی را فراهم میکند .

 

همچنین این لایه ها در هنگام استفاده از دارو های موضعی ، پماد ها یا فاکتور رشد بر روی زخم قرار میگیرند تا از تماس با پانسمان ثانویه جلوگیری شود .

این لایه ها از مواد غیر چسبنده با جنس پلی اتیلن ساخته میشوند . گاهی این لایه ها با مواد مختلفی مانند سیلیکون پوشانده میشوند تا چسبندگی لایه به زخم کمتر شود .

 

این لایه ها میتوانند کاملا به اندازه زخم بریده  شوند یا اینکه کمی بزرگتر از زخم باشند و بافت های اطراف زخم را هم بپوشانند . این لایه ها میتوانند در هر بار تعویض پانسمان یا در محل زخم باقی بمانند و فقط  پانسمان ثانویه عوض شود . استفاده از این لایه ها برای تمامی زخم ها با هر میزان از ترشح ، امکان پذیر است .

کدام پانسمان پیشرفته برای مراقبت از زخم شما مناسب است؟

محصولات مراقبت از زخم سنتی، می تواند برای برش های کوچک و ساییدگی های جزئی موثر باشد. با این حال، پانسمان های سنتی می تواند خشکی را قبل از اینکه زخم به میزان کافی بهبود یابد، افزایش دهد.

بریدگی های عمیق، خونریزی در زیر پوست، تاول های شدید، زخم های بستر و دیابتی، حذف بافت نکروز، زخم های چرکی و دیگر زخم های پیچیده و پیشرفته نیاز به بازدید متخصص زخم دارند، که ممکن است زخم شما را با پانسمان های نوین زخم درمان کند.

پانسمان های پیشرفته نه تنها از قطع عضو جلوگیری می‌کنند، بلکه زخم را به‌صورت کامل درمان کرده و کوچک‌ترین اثری از زخم بر جا نخواهد ماند.

 

درمانگاه تخصصی زخم و دیابت مهرگان با بروز ترین تجهیزات (نظیر وکیوم تراپی، ماگوت تراپی و… ) و مجرب ترین کادر پزشکی آماده درمان انواع زخم  با پانسمان پیشرفته در منزل شما می‌باشد.

تلفن تماس جهت مشاوره با متخصص زخم: 09355323301 – 07136328422